Tasarım, Projelendirme, Mühendislik

Yenilenebilir Enerji Kaynakları (YEK) son on yılların önemli gündemini oluşturmaktadır. Her teknik işte olduğu gibi YEK alanında da Tasarım, Proje, Mühendislik bilgileri işin en önemli noktasıdır. Tasarım yapabilmek için gerekli tüm bilgileri kuramsal ve uygulamalı olarak bilmek, bilgileri bilimsel önemi olan kurum, kuruluş, Meslek Odası veya Üniversitelerin ilgili birimlerinden kapsamlı olarak almak gerekir. Benzer biçimde uygulanacak teknoloji için yayınlanmış yasa, yönetmelik, tebliğ, kurum ve kuruluşların şartnameleri ile uluslararası ve ulusal standartları da bilmek bunların uygulamalarında görev almak tasarım projelendirme ve Mühendislik çalışmalarında sorunsuz iş yapmayı sağlamaktadır.GES, RES, HES, JES vb gibi YEK teknolojilerinde HES, ve JES konusu uzmanlaşmaya gidildiği için bilgisiz kişiler pek bu işleri yaparız diye ortaya çıkmamakla birlikte GES’in ve Küçük RES’in kurulumunu bilgisiz herkes yapmaya çalışmaktadır. Ülkemizde özellikle GES kurulumunun önemli bölümünde yeteri kadar tasarım eksikliği, projelendirme yanlışlıkları ve mühendislik bilgisi eksikliği nedeniyle önemli ölçüde maddi ve manevi olumsuzluklara neden olmaktadır.

Tasarım Planlama ve Mühendislik çözümlerimiz 2 adet Faydalı Model, Bir Uluslararası yarışma birinciliği ve Uluslararası Makaleye konu proje yapmamız ile sektörün öncülerindeniz.

Çalışma alanımıza yönelik yayınlanan yayınlanmış yasa, yönetmelik, tebliğ, kurum ve kuruluşların şartnameleri ile uluslararası ve ulusal standartları sürekli izlemekte, müşterilerimizin teknik verilerini kapsamlı olarak incelemekte bilgilerimizi güncellemekteyiz. Müşterilerimizin en çok elektrik enerjisi hasadı yapabilecek tasarımı belirlemekte, tasarıma uygun projelendirme ve uygulama yerindeki yapıya göre de Mühendislik çözümlerini gerçekleştirmekteyiz.

EPC (Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) hizmetimizi 30 yıllık deneyimli mühendislerin bilgi birikimi ile uygulamaktayız.Bazıları GES kurulumu yapar, Dorca Enerji de bilimsel bilgileri dikkate alarak GES/RES EPC hizmeti verir.