Dorca Enerji olarak, İstanbul'un Üsküdar ilçesi'nde 17 kWac/15 kWp gücündeki güneş enerjisi santralinin planlama, projelendirme, izinlerin alınması, malzemelerin sağlanması kurulumu ve devreye alınmasını gerçekleştirdik.  

İrfan Koç GES’in binası çok kırılımlı ve çatının bölümleri ile çevrede bulunan ağaç, anten vb gibi gölge yapan etmenlere rağmen verimli elektrik üretilmesini sağlamayı zorunlu kılmaktaydı. 

Dorca Enerji’nin deneyimli mühendisleri, enerji hasadının yüksek olması için; klasik EPC (Engineering Procurement and Construction- Mühendislik, Tedarik ve Kurulum ) firmalarının ezberi yerine, dünyada kullanımı hızla artan ve özellikle yerleşim yerlerindeki olumsuzlukları ortadan kaldırarak en verimli elektrik enerjisi hasadı sağlayan mikroinverter kullanmışlardır.
İrfan Koç’un konutu 3 fazlı elektrik şebekesinden beslenmektedir. Dorca Enerji mühendisleri Fazlardaki yük dengesizliğini belirlemiş, sorunu gidermek için farklı güç ve sayıdaki mikroinverteri uygun fazlara dağılımını yapmıştır. Dünyanın en verimli , en zor koşullarda kararlı AA dönüşümünü sağlayan mikroinverter seçilmiş ve kullanılmıştır. Bu yaklaşım ve çözümler ciddi mühendislik firmaları tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Dorca Enerji bilimsel yaklaşım, tekniği eksiksiz uygulaması ve Mühendislik bilgisi bu teknolojileri kolayca uygulamıştır.

İstanbul Boğaz manzaralı bu güzel konutun enerjisinin; karbon salınımını azaltan doğa dostu enerji kaynaklarından sağlanma girişimi, çevre ve görsel kirliliğe oluşturmama bilinci ile hareket ettiğinden dolayı kutluyoruz. 


Proje Adı
İrfan Koç GES

Kurulum Yeri
Üsküdar/İstanbul 
Ges Uygulaması
Çatı GES
Gücü 
17 kWac/15 kWp
Amacı
Öztüketim için elektrik üretimi
Santral Özelliği
Şebeke Bağlantılı (On Grid)